Menu

Často kladené dotazy

4 Comments

Věnujeme se výhradně schodolezům a to už od roku 2000. V této problematice se tedy perfektně orientujeme a rádí Vám pomůžeme, poradíme…

 

OTÁZKA: Je vhodný schodolez pro invalidy, nemohoucí, seniory, tělesně postižené ?

ODPOVĚĎ: Ano. Schodolez je vhodný pro invalidy a lidi tělesně postižené. Má však své omezení. Schodolez přepravuje osobu v sedě (ať už se jedná o schodolez na invalidní vozík nebo schodolez opatřen sedačkou). Klient tedy musí být schopen sedu po dobu transportu (jendotky minut). Schodolezy jsou standartně vybaveny pásy a područkami, aby s tímto pomohly.

 

OTÁZKA: Jak mohu schodolez získat na dotaci respektive zajímá mě příspěvek na schodolez?

ODPOVĚĎ: Poměrně jednoduše, pokud máte objektivní obtíže. Mnoho klientům jsme k získání příspěvku na schodolez pomohli (tato služba je zcela zdarma), více info zde: https://schodolez.eu/dotace/

 

OTÁZKA: Nejsem technický typ / jsem již starší / pacient váží více než já – zvládnu obsluhu schodolezu ?

ODPOVĚĎ: Ano. Obsluha schodolezu není náročná, jen se to (jako vše nové musíte prostě naučit). Od toho jsme tady my. Už víme jak na to, jsme trpělivý a neodjedeme, dokud obsluhu nezvládnete. Věnujeme Vám tolik času, kolik bude potřeba. Nikdy v historii se nám nestalo, že by obsluhu nějaký náž zákazník nezvládl. Výjimky nejsou ani obsluhující osoby nad 80 let věku.

 

OTÁZKA: Potřebuji schodolez pro manželku, ale ta má „z toho“ velký strach, co s tím?

ODPOVĚĎ: Kde nepomůže psychologie pomůže naše zkušenost. Víme, jak na to. Klienti mají obecně občas strach z věcí, díky zkreslených představ, které jsou často v reálu vyvráceny.

 

OTÁZKA: Dá se u vás sehnat starší pásový používaný schodolez ?

ODPOVĚĎ: Ano dá. Vždy se snažíme pro klienty v první fázi pomoci s dotací na schodolez – cest je několik. Pokud všechny cesty selžou, pak přichází nabídka staršího schodolezu, zapůjčení schodolezu nebo prodeje schodolezu na splátky.

 

OTÁZKA: Je u Vás možné zapůjčení schodolezu ?

ODPOVĚĎ: Ano je, máme nejlepší podmínky v ČR, více zde: https://schodolez.eu/pujcovna/

 

OTÁZKA: Existuje něco jako – schodolezy bazar ?

ODPOVĚĎ: Bazar se schodolezy neexistuje. U nás je možno zakoupit starší schodolez – v nabídce mámě standartně starší kolečkové i starší pásové schodolezy. Záruka, předvedení, dovoz, faktura samozřejmostí.

 

OTÁZKA: Co to vlastně znamená repasované schodolezy ?

ODPOVĚĎ: V našem podání se jedná o naše starší schodolezy, které používáme na předvádění u zákazníků, které vozíme na výstavy apod. Tedy za schodolezy ručíme, jsou ve 100% technickém stavu a plně funkční. Mají vyměněny baterie, prověřenou elektroniku a nabíječku baterii. Na naše repasované schodolezy poskytujeme záruku 12/18 i 24 měsíců!

Rádi poradíme, pomůžeme – telefón: 736 535 743, e-mail: info@schodolez.eu

4 thought on “Často kladené dotazy”

 1. kulčak vladimir napsal:

  jak poznam ze je nabita baterka na pasovy schodolez.

 2. hana vrbová napsal:

  Slyšela jsem že má být vyvinutý schodolez je to asi novinka 3 roky stará kterou by dokázal pacient ovládat sám
  bez pomoci druhé osoby nedovedu si to představit klasický schodolez jsem viděla a kolik by se mělo doplácet
  děkuji

  1. editor napsal:

   Dobrý den, ano, tato varianta schodolezu se stálé vyvíjí. Zatím bohužel není dostupná. Sledujte naše stránky, určitě se tomuto schodolezu budeme věnovat.

  2. editor napsal:

   Dobrý den,
   ano takové schodolezy existují, ovšem jedná se spíše o prototypy, keré nejsou masově rozšířené, neboť jsou velmi drahé. Druhá věc je pak ta, že na samohybný (autonomní) schodolez ÚP bohužel nepříspívá.
   Nicméně, podívat se na takový schodolez můžete například zde:


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *