Menu

KOLEČKOVÉ SCHODOLEZY

Kolečkové schodolezy jsou moderním typem mobilného zařízení, které zdolává překážky v podobě schodů. Schodolezy jsou určeny pro přepravu osob po schodišti na mechanickém vozíku i bez něj. Některé typy schodolezu mají svou sedačku, jiné umí přemístit mechanický invalidní vozík. Přesun po schodišti je možný jak dolů, tak nahoru.  Baterie včetně nabíječky je standardní výbavou. Toto zařízení se vyznačuje tichým chodem. Jeho praktickou výhodou je možnost přepravy osobním autem a použití na dalších místech. Rozložený schodolez se vejde do běžného osobního auta. Vše je konstruováno s ohledem na snadné a jednoduché ovládání, dobrou stabilitu a extrémně bezpečný provoz. Ovládání kolečkového schodolezu je intuitivní a postačí k tomu jediné tlačítko.

Schodolez Liftkar PT Outdoor

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je pouhých 80 × 90 cm.

Díky výklopným opěrkám a nastavitelné výšce sedáku je nasedání a vysedání jednoduché a pohodlné. Díky širokým hnaným kolům zvládne jakékoli interiérové i exteriérové schodiště, dokonce i krátkou jízdu v upraveném terénu. Můžete se tak pohybovat v sedě na schodolezu i po svém bytě a také na krátké projížďky venku.

Schodolez Liftkar PT Uni

Schodolez Liftkar PT Uni je určen osobám, které se pohybují pomocí invalidního vozíku. Díky své konstrukci je vhodný k přepravě všech běžných mechanických invalidních vozíků.

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 110 × 90 cm.

Snadné najetí vozíku na výklopné plošiny schodolezu Snadné a bezpečné ukotvení vozíku ke schodolezu Před jízdou po schodech není nutné odpojovat kola invalidního vozíku

Schodolez Liftkar PT Plus

Schodolez Liftkar PT Plus je určen osobám, které jsou špatně pohyblivé ale i osobám, které jsou zcela nepohyblivé. Jeho jedinečnost spočívá v jeho multifunčnosti. Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 90×90 cm.

V prvé řadě funguje jako schodolez. Po odstranění velkých kol plní funkci kolečkové židle, která projede i úzkými dveřmi. S nasazenými velkými koly zvládne jízdu venku.

Kolečkový schodolez Scalamobil

Kolečkový schodolez Scalamobil – Tento schodolez je vhodný zejména pro úzká nebo točitá schodiště.Scalamobil je specialistou na zdolávání výškových rozdílů řešených formou schodů v prostorách, které ještě nejsou bezbariérově řešeny. Mobilní kolečkový schodolez Scalamobil lze upevnit zezadu na vozík a umožňuje pohyb po všech druzích schodů s minimálním úsilím – dokonce ani točité schodiště není překážkou.

Díky patentovanému mechanismu není poškozováno schodiště.

Schodolez Antano Uniway 160

NOVINKA ROKU 2019 – Schodolez Antano Uniway 160 je univerzální kolečkový schodolez s nejvyšší nosností 160Kg. Vysoká nosnost 160Kg zaručuje bytelnost stroje. Tento kolečkový schodolez disponuje nejsilnější baterii a tedy největším výkonem na trhu. Jako jediný schodolez je opatřen podsvícením podvozku, kdy je vidět na schody v případě zhasnutí světla na chodbě nebo při špatných světelných podmínkách. Schodolez je opatřen zadním opěrným kolečkem, které významně ulehčuje obsluhu. Náš technik Jan Balabán tento schodolez okomentoval takto: “je to nejlepší kolečkový schodolez, který jsem měl za svůj život v rukách”.