Menu

KOLEČKOVÉ SCHODOLEZY

Kolečkové schodolezy jsou moderním typem mobilného zařízení, které zdolává překážky v podobě schodů. Schodolezy jsou určeny pro přepravu osob po schodišti na mechanickém vozíku i bez něj. Některé typy schodolezu mají svou sedačku, jiné umí přemístit mechanický invalidní vozík. Přesun po schodišti je možný jak dolů, tak nahoru.  Baterie včetně nabíječky je standardní výbavou. Toto zařízení se vyznačuje tichým chodem. Jeho praktickou výhodou je možnost přepravy osobním autem a použití na dalších místech. Rozložený schodolez se vejde do běžného osobního auta. Vše je konstruováno s ohledem na snadné a jednoduché ovládání, dobrou stabilitu a extrémně bezpečný provoz. Ovládání kolečkového schodolezu je intuitivní a postačí k tomu jediné tlačítko.

I Vám můžeme zdarma vyřídit Váš schodolez: tel: 736 535 743  email: dotace@schodolez.eu

Schodolez Antano Uniway

Schodolez Antano Uniway 160 je univerzální kolečkový schodolez s nejvyšší nosností 160Kg. Vysoká nosnost 160Kg zaručuje bytelnost stroje. Tento kolečkový schodolez disponuje silnou baterii a tedy velkým výkonem. Jako jediný schodolez je opatřen podsvícením podvozku, kdy je vidět na schody v případě zhasnutí světla na chodbě nebo při špatných světelných podmínkách. Schodolez je opatřen zadním opěrným kolečkem, které významně ulehčuje obsluhu. Schodolez je možno použít jak v interieru, tak v exterieru na pojíždky okolo domu. Dle názoru našeho technika přes kolové schodolezy se jedná o nejlepší kolečkový schodolez vůbec.

Schodolez AAT C-Max

schodolez c-max

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je pouhých 80 × 90 cm (v extrémním případě i na o několik cm menších rozměrech).  Pomocí schodolezu C–MAX a jedné doprovodné osoby snadno překonáte všechna schodiště, včetně točitých. Na jedno nabití lze zdolat 30-40 podlaží, v závislosti na hmotnosti přepravované osoby. Umožňuje překonávání schodišť s výškou schodu až do 22 cm.

 

Liftkar PT Outdoor

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je pouhých 80 × 90 cm.

Díky výklopným opěrkám a nastavitelné výšce sedáku je nasedání a vysedání jednoduché a pohodlné. Díky širokým hnaným kolům zvládne jakékoli interiérové i exteriérové schodiště, dokonce i krátkou jízdu v upraveném terénu. Můžete se tak pohybovat v sedě na schodolezu i po svém bytě a také na krátké projížďky venku.

Scalamobil Alber S/IQ

Schodolezy Scalamobil jsou dostupné ve verzi pro mechanický invalidní vozík a se sedačkou. Ke schodolezu je vždy potřebná jedna doprovodná osoba, s ní snadno zdoláte všechna schodiště, včetně točitých a jiné terénní stupně (nastupování do autobusu, letadla aj.). Na jedno nabití lze zdolat až 30 podlaží, v závislosti na hmotnosti přepravované osoby. Umožňuje překonávání schodišť s výškou schodu až do 21 cm a také je vybaven plně automatickými mechanickými bezpečnostními brzdami na každém kole a ovladačem rychlosti 8-23 schodů za minutu, s přepínačem plynulého a přerušovaného chodu (krokovačem).

Schodolez Liftkar PT Uni

Schodolez Liftkar PT Uni je určen osobám, které se pohybují pomocí invalidního vozíku. Díky své konstrukci je vhodný k přepravě všech běžných mechanických invalidních vozíků.

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 110 × 90 cm.

Snadné najetí vozíku na výklopné plošiny schodolezu Snadné a bezpečné ukotvení vozíku ke schodolezu Před jízdou po schodech není nutné odpojovat kola invalidního vozíku

Schodolez Liftkar PT Plus

Schodolez Liftkar PT Plus je určen osobám, které jsou špatně pohyblivé ale i osobám, které jsou zcela nepohyblivé. Jeho jedinečnost spočívá v jeho multifunčnosti. Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 90×90 cm.

V prvé řadě funguje jako schodolez. Po odstranění velkých kol plní funkci kolečkové židle, která projede i úzkými dveřmi. S nasazenými velkými koly zvládne jízdu venku.