Menu

TYPY SCHODOLEZŮ

Kolečkové schodolezy jsou určeny pro přepravu imobilních osob po jakémkoli schodišti pomocí doprovodné osoby.  Pohyb po schodišti je snadný, vyváženost schodolezu nenamáhá doprovodnou osobu. K obsluze schodolezu není potřeba síla, pouze se chce po doprovodné osobě, aby si tento postup párkrát vyzkoušela.

Schodolez Liftkar PT Outdoor

Schodolez Liftkar PT Outdoor

Schodolez lze kdykoli zastavit pohotovostním tlačítkem stop. Důležitá je také ochrana proti přetížení. Pohyb po schodech lze regulovat nastavením rychlosti a to pro 10, 14 nebo 18 schodů za minutu. Kolečkové schodolezy jsou velmi skladné, bez problému se vejdou do kufru i menšího auta (např. Felicie, či Fabie). Nabízíme kolečkové schodolezy Liftkar, schodolezy Scalamobil, Schodolez yack 911/912, Schodolez C-Max a S-Max.

Schodolez Liftkar PT Outdoor je vhodný pro vnitřní i venkovní použití, např po zahradě, kolem domu, na projížďky atd.

Je vybaven sedátkem s nahoru sklopnými opěrkami,

opěrkou hlavy a pásem. Mírné naklonění dozadu aktivuje silné brzdy, takže při sjíždění po šikmé ploše lze s vozíkem plynule a bezpečně manipulovat.

Schodolez Liftkar PT Uni je určen osobám, které se pohybují pomocí invalidního vozíku.

Schodolez Liftkar PT Uni

Schodolez Liftkar PT Uni

Díky své konstrukci je vhodný k přepravě všech běžných mechanických invalidních vozíků. Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 110 × 90 cm.

Snadné a bezpečné ukotvení vozíku ke schodolezu Před jízdou po schodech není nutné odpojovat kola invalidního vozíku.

Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště.

Schodolez Liftkar PT Plus je určen osobám, které jsou špatně pohyblivé ale i osobám, které jsou zcela

Schodolez Liftkar PT Plus

Schodolez Liftkar PT Plus

nepohyblivé. Jeho jedinečnost spočívá v jeho multifunčnosti. Schodolez je schopen díky svému jedinečnému konstrukčnímu řešení zvládnout jakýkoli typ schodiště — rovné, obloukové a dokonce i točité schodiště.

Minimální manévrovací prostor na podestě schodiště je 90×90 cm.

V prvé řadě funguje jako schodolez. Po odstranění velkých kol plní funkci kolečkové židle, která projede i úzkými dveřmi. S nasazenými velkými koly zvládne jízdu venku.

Schodolez Liftkar PTS

Schodolez Liftkar PTS

Pásové schodolezy jsou určeny pro většinu mechanických vozíků. Pásové schodolezy

Pásový schodolez Jolly

Pásový schodolez Jolly

jsou lehce rozložitelné na 2 části: podvozek a kormidlo a jsou v rozloženém stavu velmi skladné (vejdou se do kufru osobního auta). Schodolezy vyjdou bez potíží cca 50 celých pater při nosnosti 130 kg, další zesílené verze pak unesou až 160 kg. Tyto schodolezy jsou opatřeny velmi tuhými, protiskluzovými pásy, které nepoškozují povrch v interiérech. Schodolezy jsou velmi bezpečné a nezabírají moc místa.

Schodolez Climber je určen pro osoby pohybující se na mechanickém vozíku, a to pro překonání schodišť.

Pásový schodolez Sunwa SA-2

Pásový schodolez Sunwa SA-2

Velký důraz, při vývoji českými konstruktéry, byl kladen na bezpečnost při provozu. Toto zajišťuje pevná a robustní konstrukce při zachování minimálních vnějších rozměrů.

Schodolez Jolly je určen pro vozíky mechanické. Vzhledem ke svým rozměrům jej lze použít na většinu druhů vozíků. Jolly

Pásový schodolez Liftkar PTR

Pásový schodolez Liftkar PTR

Standard je lehce rozložitelný na 2 části: podvozek a kormidlo. Pásový schodolez Jolly Standard vyjede bez potíží až 50 celých pater při nosnosti 130 kg, další zesílená verze pak unese 150 kg.

Schodolez Altech je určen pro osoby pohybující se na mechanickém vozíku, a to pro překonání schodišť. Vyznačuje se vysokou kvalitou a užitnou hodnotou při současném zachování maximální jednoduchosti a lehkosti obsluhy.

Pásový schodolez Climber

Pásový schodolez Climber

Pásový schodolez Liftkar PTR je určen pouze pro vozíky mechanické. Vzhledem ke svým rozměrům jej lze použít na většinu druhů vozíků, včetně těch s velmi širokým sedem. Jako jediný pásový schodolez má schodolez Liftkar PTR možnost používat tři rychlosti. Schodolez Liftkar PTR lze snadno rozložit na 2 části – podvozek a držadlo. Schodolezem je možné pohybovat i bez držadla, např. při nájezdu do auta, při zasunutí pod skříň nebo pod postel apod.

Video - jak funguje pásový schodolez (na videu schodolez Jolly)